پنج شنبه , ۲۹ مهر ۱۴۰۰
خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / وبلاگ / گزارشات تصویری / قشم، منطقه نمونه قرآنی کودک و خانواده کشور شد

قشم، منطقه نمونه قرآنی کودک و خانواده کشور شد

لزوم یادگیری مفاهیم قرآنی از کودکی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: قشم با داشتن بیش از ۸۰۰ حافظ قرآن و با توجه به جمعیت، رتبه نخست قرآن آموزی در کشور را کسب کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس در قشم، علیرضا کمساری در مراسم افتتاح دفتر انجمن قرآن و عترت قشم و آیین افتتاحیه دوره تربیت مربی تخصصی قرآنی کودک بیان کرد: ۲۵۰ حافظ کل، ۲۰۰ حافظ ۱۵ جزء و ۳۵۰ حافظ جزء در قشم وجود دارد که روزبه‌روز بر تعداد قرآن آموزان افزوده می‌شود.

وی با بیان اینکه روستای “رمکان” در قشم، بیشترین تعداد حافظ قرآنی و بزرگ‌ترین مرکز قرآنی در کشور را دارد، اضافه کرد:  روستای “کوشه” نیز به‌عنوان روستای قرآنی کشور نام‌گذاری شده است.

وی توجه به قرآن بخصوص در سنین کودکی را موجب تأثیر عمیق قرآن در باورهای افراد و همچنین کاهش ناهنجاری‌ها در جامعه دانست.

کمساری با تأکید بر ضرورت افزایش دوره‌های آموزشی توسط انجمن قرآن و عترت قشم، اظهار امیدواری کرد که حافظان قرآن با ایجاد چنین بسترهایی راحت‌تر بتوانند در مسیر قرآن آموزی حرکت کنند.

کمساری ادامه داد: نباید مهدهای کودک را فراموش کرد؛ چراکه اصلاح و تربیت در دانشگاه میسر نمی‌شود و باید آموزش و فرهنگ‌سازی از ریشه آغاز شود.

وی همچنین از برگزاری دوره‌های صوت و لحن تخصصی، تجوید تخصصی، حفظ یک‌ساله، مداحی، حکمت‌های نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه و تفسیر قرآن در این انجمن خبر داد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سازمان منطقه آزاد قشم همچنین برپایی همایش حافظان قرآنی، برگزاری آزمون حفظ قرآن، مفاهیم، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه و تدبر در قرآن و کارگاه آموزشی کار با قیچی را ازجمله برنامه‌های انجمن قرآن و عترت قشم تا پایان سال برشمرد.

به گزارش ایسنا، جزیره قشم با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب بندرعباس عنوان بزرگ‌ترین شهر قرآنی کشور به‌تناسب جمعیت را یدک می‌کشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *